אסתטיקת הפנים

מתיחת פנים עם חומצה היאלורונית בתל אביב, במרכז

מתיחת פנים היא מההתערבויות הנפוצות ביותר בתל אביב והסביבה, וכבר לא חייבים לעשות אותה באמצעות ניתוח. כיום מתיחת פנים אפשרית גם בלי סכין מנתחים בזכות חומרי מילוי שונים כמו החומצה ההיאלורונית. בשורות הבאות תוכלו לקרוא על החומצה ועל התועלת הרבה שהיא מביאה להצערת, רענון ושמירת עור הפנים.

בתקופה האחרונה אנו עדים להתפתחויות משמעותיות ביותר בתחום הרפואה האסתטית שמביאה חידושים מעניינים המחליפים ניתוחים. כיום לא תמיד צריך ניתוח להרמת פנים מלאה או מיני מתיחת פנים, להרמת עפעפיים, הדגשת קו הלסת, הדגשת מצח, פיסול שפתיים ואף, הדגשת עצם הלחי ועוד.

שינוי תפיסה לגבי מראה הפנים

בשנים האחרונות גם השתנתה לגמרי התפיסה לגבי פנים מבוגרות. אם בעבר חשבו שהבעיה טמונה בקמטים ושצריך להעלים אותם לחלוטין, היום רופאים העוסקים ברפואה אסתטית יודעים שבלי קמטים הפנים לא באמת מקבלות מראה חיוני וצעיר – ראו מקרה מייקל ג'קסון. למעשה, נמצא שהגורם המרכזי למראה מבוגר של הפנים הוא אובדן נפחים בשכבות הרקמתיות, ולא דווקא הקמטים שממילא מופיעים גם בגילאים צעירים. בגיל מבוגר העצמות מאבדות סידן והשרירים נעשים דלילים, דבר המוביל לשינויים מבניים, ולכך מצטרף האובדן של קולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית, מה שמוביל לעור רפוי ויבש.

משיבים נפחים אבודים עם חומצה היאלורונית

על כן, המטרה המרכזית כיום במתיחת פנים היא להשיב את הנפחים האבודים עם חוטי מתיחה, חומצה היאלורונית ועוד. באשר לחומצה היאלורונית, היא נמצאת בצורה טבעית בגוף מאז שאנחנו נולדים, אך כאמור אובדת בתהליך ההתבגרות. כאשר מזריקים אותה אל העור אפשר להביא להשבחה שלו באמצעות הפעלת תהליכים ביו-כימיים שמובילים גם לייצור אלסטין וקולגן. האפקט שמתקבל בהזרקה של החומצה הוא כמעט מיידי מבחינת העלמת קמטים, שחזור ומילוי נפחים.

האפקטים האלו מתקבלים בין היתר בזכות תכונה של החומצה לספוח מים באופן משמעותי, דבר התורם מאוד להחזרת החיוניות והלחות לעור. כמו כן, כאשר מותחים את הפנים עם חומצה זו מתקבל לא רק פתרון לשחזור נפחים, אפקט של מתיחה והרמת פנים, אלא גם שמירה על בריאות העור. עוד יתרון חשוב הוא שהטיפול עם החומצה פשוט למדי לביצוע ונעשה תחת הרדמה מקומית עם זריקה או משחה. הוא גם מאופיין במינימום של תופעות לוואי ואפשרות נמוכה מאוד לסיבוכים, עם זמן החלמה קצר מאוד אם בכלל.

יחד עם זאת, יש להבין כי בניגוד לניתוח התוצאות של הזרקת החומצה אינן קבועות, אם כי יש הרואים בכך יתרון שמאפשר להתאים את הטיפול במדויק למצב הפנים בכל זמן נתון. מעבר לכך, חשוב מאוד לבצע את הטיפול עם רופא בעל הכשרה והסמכה הולמת כדוגמת ד"ר משה שמש, השם דגש על גישה אומנותית וקפדנית, ועל פרטי הפרטים של הטיפול ותוצאותיו.

דוקטור משה שמש - טיפולי אסתטיקה במרכז
דוקטור משה שמש – טיפולי אסתטיקה במרכז